Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Syracuse Tournament
Greco-Roman Syracuse, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 34-37
      • 1st Crosby Allen, Syracuse
      • 2nd Easton Carlson, Syracuse
  • Bantam (7 and 8)
    • 41-45
      • 1st Tate Mikesell, Syracuse
      • 2nd Caleb Heyder, Stingers
      • 3rd Konner Kreitlow, Syracuse
    • 47-51
      • 1st Kamon Thompson, Stingers
      • 2nd Weston Green, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 3rd Gavin Sanders, Top of Utah
      • 4th Cruz Nelson, Syracuse
    • 47-50
      • 1st Bentley Flanders, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Nash Andrews, Fremont
      • 3rd Oliver Wisniewski, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 4th Max Wiggill, Syracuse
    • 51-54
      • 1st Perry Fowler, Syracuse
      • 2nd Braxton Trimble, Roy
      • 3rd Grey Hamilton, Evanston Elite (Wyo.)
      • 4th Mason Wagstaff, Evanston Elite (Wyo.)
    • 52-56
      • 1st Kolvin Thompson, Stingers
      • 2nd Blu Stephens, Davis
      • 3rd Trenton Kendall, Star Valley Wrestling (Wyo.)
      • 4th Lucas De Leon, Syracuse
    • 63-64
      • 1st Shepard Stephens, Davis
      • 2nd Kwayde Meibos, Morgan
  • Intermediate (9 and 10)
    • 51-55
      • 1st Mason Carlson, Syracuse
      • 2nd Kaden Herrera, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Ethan Sharp, Extreme Westling
      • 4th Payton Gines, Syracuse
    • 56-60
      • 1st Erik Carlile, Sanderson Wrestling
      • 2nd Geronimo Rivera Jr, Syracuse
      • 3rd Kaleb Blackner, Roy
      • 4th Spencer Hacking, Tech Wrestling
    • 61-64
      • 1st Gavin Regis, Syracuse
      • 2nd Tyson Kendall, Star Valley Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Kolby Hamilton, Evanston Elite (Wyo.)
      • 4th Austin Ellis, Davis
    • 64-69
      • 1st Samuel Rassi, Syracuse
      • 2nd Cole Fenwick, Crusher Wrestling
      • 3rd Levi Jones, Syracuse
      • 4th Tyller Parry, Roy
    • 73-77
      • 1st Logan Memmott, Empire Wrestling
      • 2nd Karsin Clark, Syracuse
      • 3rd Brody Lugibihl, Evanston Elite (Wyo.)
    • 83-86
      • 1st Jameson Charles, Syracuse
      • 2nd Coady Maples, Syracuse
  • Novice (11 and 12)
    • 59-61
      • 1st Teague Brown, Syracuse
      • 2nd Ryler Jorgensen, Morgan
      • 3rd Ryker Nelson, Syracuse
    • 65-69
      • 1st Conner Smith, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Cameron Kendall, Star Valley Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Jason Stephens, Fremont
      • 4th Ethan De Leon, Syracuse
    • 67-73
      • 1st Drew Korth, Morgan
      • 2nd Tucker Keller, Fremont
      • 3rd Easton Gines, Syracuse
      • 4th Garrett Haley, Pinedale Pummelers (Wyo.)
    • 69-76
      • 1st Keaton Gines, Syracuse
      • 2nd Conner Smith, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 3rd Max Miller, Bear River
      • 4th Kyson Hamilton, Evanston Elite (Wyo.)
    • 72-77
      • 1st Cooper Sanders, Top of Utah
      • 2nd Boston Loveland, Syracuse
      • 3rd Carter Meibos, Morgan
      • 4th Jacob Ericksen, Fremont
    • 78-84
      • 1st Logan Hancey, Fremont
      • 2nd Cash Colohan, Roy
      • 3rd Logan Bauers, Diamondville Wrestling (Wyo.)
    • 84-92
      • 1st Ethan Flores, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Tate Harris, Empire Wrestling
      • 3rd Hunter Flores, Green River Grapplers (Wyo.)
    • 107-117
      • 1st Jaxen Endresen, Syracuse
      • 2nd Rowdy Ellis, Juab
      • 3rd Ethan Flores, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 4th Sam Schroeder, Top of Utah
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 69-75
      • 1st Tristan Haley, Pinedale Pummelers (Wyo.)
      • 2nd Kole Johnson, Stallions Wrestling
      • 3rd Easton Evans, Top of Utah
      • 4th Joran Cochran, Top of the Rock (Wyo.)
    • 78-85
      • 1st Blake Woolsey, Morgan
      • 2nd Gabriel De Leon, Syracuse
      • 3rd Keaton Morbach, Syracuse
    • 83-90
      • 1st Will Korth, Morgan
      • 2nd Bronson Richins, North Summit
      • 3rd Luke Schroeder, Top of Utah
      • 4th Braxton Staheli, Bear River
    • 90-92
      • 1st Bridger Ricks, Stingers
      • 2nd Trenton Ward, Bear River
      • 3rd Payton Fowler, Syracuse
      • 4th Trinity Speredon, Empire Wrestling
    • 98-101
      • 1st Gabe Sanders, Top of Utah
      • 2nd RJ Davidson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Travis Hatch, Bear River
      • 4th Christian Charles, Syracuse
    • 104-113
      • 1st Jacob Day, Grantsville
      • 2nd Gabriel Mabin, Syracuse
      • 3rd Danielzayne Morton, Syracuse
    • 112-123
      • 1st Trevor Drake, Syracuse
      • 2nd Cael Smith, Sanderson Wrestling
      • 3rd Hunter Hammer, Wellsville
      • 4th Colter Thompson, Syracuse
    • 125-134
      • 1st Camron Eden, Syracuse
      • 2nd Jordan Davies, Syracuse
      • 3rd Leroy Speredon
    • 158-172
      • 1st Nolan Kiser, Fremont
      • 2nd Ryan Sazama, Morgan
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 97-106
      • 1st Joseph Mecham, Morgan
      • 2nd Sawyer Ferry, Syracuse
      • 3rd Ryland Rivera, Syracuse
    • 107-115
      • 1st Gunnar Brown, Syracuse
      • 2nd Quinton Knight, Stingers
      • 3rd Thomas Coates, Grantsville
      • 4th Jaxon Flint, Syracuse
    • 116-127
      • 1st Dalton Stutzman, Sanderson Wrestling
      • 2nd Jarett Jorgensen, Morgan
      • 3rd Joshua Rassi, Syracuse
      • 4th Hayden Vance, Davis
    • 122-128
      • 1st Hunter Evans, Top of Utah
      • 2nd Jarom Richins, Syracuse
    • 130-132
      • 1st Bridger Ostler, Syracuse
      • 2nd Colton Davidson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd William Jeppson, Syracuse
    • 131-135
      • 1st Daxton Monroe, Fremont
      • 2nd Clay Solis, Ogden City Quest
      • 3rd Skyler Nelson, Syracuse
      • 4th Jason Waller
    • 142-146
      • 1st Antonio Villegas, Empire Wrestling
      • 2nd Seth Bott, Stingers
      • 3rd Connor Kirkham, Tech Wrestling
      • 4th Joshua Egan, Syracuse
    • 143-155
      • 1st Samuel Sprehn, Syracuse
      • 2nd Weston Hirschi, Bear River
      • 3rd Lucas Cochran, Stingers
      • 4th Tytan Smith, Syracuse
    • 158-165
      • 1st Koby Johnson, Stallions Wrestling
      • 2nd Hunter Schroeder, Top of Utah
      • 3rd Zack Lawson, Syracuse
      • 4th Kavan Cantrell, Roy
    • 169-177
      • 1st Zac Miller, Bear River
      • 2nd Kaden Gollaher, Syracuse
      • 3rd Logan Kuehn, Stallions Wrestling
    • 181-192
      • 1st Jayden Burton, Syracuse
      • 2nd Ben Ericksen, Fremont
      • 3rd Dylan Edwards, Excalibur Wrestling
    • 216-219
      • 1st Robert George, Syracuse
      • 2nd Chase Jeppesen, Stingers
      • 3rd Weston Warr, Fremont
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail