Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

TJ Byrd Memorial
Layton, UT

Individual Results

  • Pre-K to K
    • 26-31
      • 1st Cody Vincent, Fremont
      • 2nd Greyson Orgill, Morgan Wrestling
      • 3rd Claysin Anderson, Fremont
      • 4th Kayde Wardell, Morgan Wrestling
    • 34-36
      • 1st Drew Hales, Stingers
      • 2nd Tristan Herrera, Team Legacy
      • 3rd Talon Carter, Morgan Wrestling
      • 4th Brolin Woolsey, Morgan Wrestling
    • 34-37
      • 1st Rico Quintana, Crusher Wrestling
      • 2nd Krew Venz, Morgan Wrestling
      • 3rd Hunter Harding, Stingers
      • 4th Ivan Starr, Berean Wrestling
    • 37-38
      • 1st Wyatt Murdock, Fremont
      • 2nd Taggart Carter, Morgan Wrestling
      • 3rd Easton Baugh, Stingers
      • 4th Caden Summers, True Grit
    • 38-39
      • 1st Kalvin Calder, Fremont
      • 2nd Caleb Heyder, Stingers
      • 3rd Ryker Winward, Evanston Elite (Wyo.)
      • 4th Brody Hoopes, Crusher Wrestling
    • 39-40
      • 1st Ashton Mock, Crusher Wrestling
      • 2nd Crew Wood, Warrior Wrestling
      • 3rd Madden Mcfarland, Fremont
      • 4th Isaac Fowden, Tech Wrestling
    • 41-42
      • 1st Dallin Anderson, Fremont
      • 2nd Cael Martinez, Stingers
      • 3rd Kai Regis, Crusher Wrestling
      • 4th Ele Fager, Crusher Wrestling
    • 44-47
      • 1st Allen Almanza, Berean Wrestling
      • 2nd Oliver Wisniewski, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 3rd Dempsey Mund, Stingers
      • 4th Tayci Porter, Crusher Wrestling
    • 45-48
      • 1st Griffin Strong, Crusher Wrestling
      • 2nd Braxton Peters, Stingers
      • 3rd Jackson Webb, Roy
      • 4th Will Jaffa, Morgan Wrestling
    • 53-55
      • 1st Dayne Wardell, Morgan Wrestling
      • 2nd Sunny Fager, Crusher Wrestling
      • 3rd Thayden Crandell, Crusher Wrestling
      • 4th Owen Hadley, Fremont
    • 61-73
      • 1st Colton Parker, Rawlins Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Jacob Parker, Rawlins Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Jac Williams, Morgan Wrestling
      • 4th Collin Clawson, Stingers
  • 1st Beginner
    • 47-50
      • 1st Memphis Mund, Stingers
      • 2nd Bracken Day, Warrior Wrestling
      • 3rd Cooper Nichols, Morgan Wrestling
      • 4th Hyrum Benson, Stingers
    • 49-53
      • 1st Tayson Wylie, Stingers
      • 2nd Dominic Cefalo, Stingers
      • 3rd Hudson Hoopes, Crusher Wrestling
      • 4th Jayce Schofield, Evanston Elite (Wyo.)
  • 2nd Beginner
    • 42-44
      • 1st William Hodge, Berean Wrestling
      • 2nd Kendall Starr, Berean Wrestling
      • 3rd Tayden Mcbride, Stingers
      • 4th Carter Burns, Warrior Wrestling
    • 48-51
      • 1st Kayson Leak, Top of Utah
      • 2nd Chase Hall, Stingers
      • 3rd Traven Carter, Morgan Wrestling
      • 4th Justin Carter, Fremont
    • 51-52
      • 1st Bridger Deru, Morgan Wrestling
      • 2nd Kaden Herrera, Roy
      • 3rd Caden Murdock, Fremont
      • 4th Cedar Lloyd, Stingers
    • 58-60
      • 1st Kaitlyn Worthley, Fremont
      • 2nd Joshua McKnight, Gravity Wrestling
      • 3rd Matix Earnest, Stingers
      • 4th Aleksander Jones, Roy
    • 58-62
      • 1st Jaxen Fromm, Stingers
      • 2nd Kaleb Wiscombe, Crusher Wrestling
      • 3rd Grayden Hansen, Roy
      • 4th Kekahi Bactista, Tech Wrestling
    • 60-65
      • 1st Grady Garrett, Fremont
      • 2nd Logan Cefalo, Stingers
      • 3rd Landon Harding, Stingers
      • 4th Maxton Elliott, Warrior Wrestling
    • 64-70
      • 1st Luke Dansie, Chimera Wrestling
      • 2nd Mason Hales, Stingers
      • 3rd Cade Judd, Warrior Wrestling
    • 75-106
      • 1st Ivan Herrera, Logan Wrestling
      • 2nd Ross Pendley, Crusher Wrestling
      • 3rd Gage Canfield, Bonneville Wrestling
      • 4th Ricki Jones, Stingers
  • 2nd Advanced
    • 59-67
      • 1st Easton Venz, Morgan Wrestling
      • 2nd Skyler Crowther, Morgan Wrestling
  • 3rd Beginner
    • 77-80
      • 1st Braiden Nestico, Roy
      • 2nd Samuel Sosa, Fremont
      • 3rd Hudson Taylor, Bonneville Wrestling
      • 4th Emma Presley, Evanston Elite (Wyo.)
    • 99-107
      • 1st Cody Kaleikini, Stingers
      • 2nd Zach Newland, Grapplers West
      • 3rd Brock Ware, Grapplers West
      • 4th Roman Torrey, Stingers
  • 3rd Advanced
    • 64-67
      • 1st Drew Korth, Morgan Wrestling
      • 2nd Jason Worthley, Fremont
      • 3rd James Herwaldt, 307 Extreme Wrestling (Wyo.)
      • 4th Mitchell Malinak, Berean Wrestling
  • 4th Beginner
    • 67-71
      • 1st Davin Aston, Stingers
      • 2nd Spencer Kochevar, West Jordan Wrestling
      • 3rd Ashton Jackman, Fremont
      • 4th Luke Mumm, Crusher Wrestling
    • 68-74
      • 1st Skyler Yeates, Bear River
      • 2nd Peyton Norton, Grapplers West
      • 3rd Judson Murdock, Fremont
      • 4th Daxton Porter, Crusher Wrestling
    • 80-82
      • 1st Cohen Morrow, Evanston Elite (Wyo.)
      • 2nd Aidan Gomm, Stingers
      • 3rd Aidan Erickson, Warrior Wrestling
      • 4th Steven Bowen, Evanston Elite (Wyo.)
  • 4th Advanced
    • 69-73
      • 1st Sage Lonn, Rawlins Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Brykn Burnett, Fremont
      • 3rd Tate Ripplinger, Tech Wrestling
      • 4th Bradley Lovelace, Warrior Wrestling
  • 5th-6th Beginner
    • 56-60
      • 1st Kayden Ward, Bear River
      • 2nd Reese Carter, Morgan Wrestling
      • 3rd CJ Godfrey, Warrior Wrestling
      • 4th Nathan Stevens, Crusher Wrestling
    • 73-74
      • 1st Dominik Benedetto, Bear River
      • 2nd Case Holmes, Stingers
      • 3rd Kessler Kucharski, Roy
      • 4th Gibson Davis, Chimera Wrestling
    • 85-90
      • 1st Braxton Staheli, Bear River
      • 2nd Jaron Worthley, Fremont
      • 3rd Joseph Beckstead, Bonneville Wrestling
  • 5th-6th Advanced
    • 75-81
      • 1st Luke Gunn, Fremont
      • 2nd Chase Swensen, Top of Utah
      • 3rd Tanner Giatras, Warrior Wrestling
      • 4th Ryker Mele, 307 Extreme Wrestling (Wyo.)
    • 83-94
      • 1st Brayden Bearnson, Morgan Wrestling
      • 2nd Miles Draper, Fremont
      • 3rd Nicholas Orchard, Crusher Wrestling
      • 4th Travis Alexander, Evanston Elite (Wyo.)
    • 102-121
      • 1st Garrett Parker, Rawlins Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Ethan Hearne, Crusher Wrestling
      • 3rd Wylee Staples, North Summit
      • 4th Ryan Sazama, Morgan Wrestling
  • 7th-9th Beginner
    • 113-115
      • 1st Drake Murray, Bear River
      • 2nd Payson Payne, Utah Military Academy
      • 3rd Tyler Harrington, North Summit
      • 4th Hunter Ragan, Roy
  • 7th-9th Advanced
    • 90-93
      • 1st Kamryn Rees, Bear River
      • 2nd Clayson Mele, 307 Extreme Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Hayden Wilcox, Fremont
      • 4th Jaeger Fulton, Utah Military Academy
    • 144-153
      • 1st Hunter Schroeder, Top of Utah
      • 2nd Erik Hill, North Summit
      • 3rd Caleb Horne, Utah Military Academy
    • 166-196
      • 1st Wyatt Larsen, Bear River
      • 2nd Dante Scott, Crusher Wrestling
      • 3rd Iain Stout, Utah Military Academy
      • 4th Kyson Rasmussen, Fremont
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail